Dobre vijesti za Sušića : Ibišević ponovo strijelac, Salihović od prve minute (VIDEO)

05 Novembra
21:19 2011

U utakmicama 13. kola Bundeslige odigranim danas bh. reprezentativac Vedad Ibišević je odigrao još jednu odličnu utakmicu.Hoffenheim je na domaćem terenu protiv Kaiserslauterna odigrao samo 1-1, a jedini strijelac za domaću momčad bio je Ibišević u 33. minuti. Ibiševiću je to bio treći pogodak sezone.Možda još bolje zvuči informacija da se nakon povrede u sastav vratio i Sejad Salihović koji je odigrao cijelu utakmicu. I Ibišević i Salihović su danas zaradili žute kartone.Cijelu utakmicu uz zarađeni žuti karton je odigrao i bivši reprezentativac Hasan Salihamidžić čiji je Wolfsburg oživio težak poraz u Dortmundu od aktuelnog prvaka Borussije 5-1.

Mario Gotze je postigao dva gola, Lewandowski, Kagawa i Bender po jedan, dok je za Wolfsburg pogodio Aleksander Hleb.Sjajnu utakmicu je odigrao i Claudio Pizarro koji je sa tri gola donio pobjedu Werderu protiv Koelna, Marco Reus je sa dva gola donio gostujuću pobjedu Borussiji Monchengladbach protiv berlinske Herthe, dok je u gostima slavio i Freiburg protiv Nurnberga 2-1.U posljednjoj subotnjoj utakmici 12. kola njemačke Bundeslige, nogometaši Bayera i Hamburga su u Leverkusenu remizirali odigravši 2-2.Jedan osvojeni bod je malo podigao Bayer na tabeli, pa su tako sada Ballack i društvo na sedmom mjestu. Hamburgu i nije toliko značio u pomaku na tabeli.

Oni su i dalje prilično nisko, tek na 16. mjestu.No, hrabro je odigrao Hamburg na teškom gostovanju, pogotovo zbog činjenice što su se već nakon dvadeset minuta igre morali uhvatiti u koštac s minusom od dva pogotka. Golovima Schürlea u 6. i Bendera u 20. minuti Bayer je vodio 2-0.Ipak, prvo je Westermann smanjio u 34., da bi Jansen u 58. golom za 2-2 potpuno vratio neizvjesnost u ovaj meč. U otvorenom meču do kraja su i jedni i drugi propuštali šanse, tako da ostaje obostrana žal na obje strane za preostala dva boda.Bh. nogometaš Muhamed Bešić nije bio u kadru gostiju.

Bundesliga, 12. kolo:

Bayer – Hamburg 2-2 (Schürrle 6, Bender 20 / Westermann 34, Jansen 58)

Borussia (D) – Wolfsburg 5-1 (Götze 12, 78, Kagawa 45, Bender 62, Lewandowski 66 / Hleb 60)

Werder – Köln 3-2 (Pizarro 49, 54-11m, 86 / Clemens 3, Podolski 44)

Hoffenheim – Kaiserslautern 1-1 (Ibišević 34 / Kouemaha 74)

Hertha – Borussia (M) 1-2 (Ramos 18 / Reus 33, 55)

Nürnberg – Freiburg 1-2 (Pekhart 32 / Rosenthal 34, Cisse 90-11m)