Dinamo (K), ipak, bolji od Sarajeva

16 Augusta
03:22 2007

Nogometaši Sarajeva poraženi su na svom terenu od Dinama iz Kijeva u prvom susretu trećeg pretkola Lige prvaka. Prvak Ukrajine pred rasprodanim Koševom slavio je s 1:0, iako nije pokazao impresivnu  partiju. Dinamo je poveo veæ u 13. minuti i tako utišao početnu euforiju na Koševu. Nakon greške Maksimovića u sredini terena brza akcija momčadi iz Kijeva, za 0:1 pogađa Shatskikh. Do konca prvog poluvremena Sarajevo nije imalo izglednijih prilika, u napadu usamljeni Raščić nije mogao učiniti puno. S druge strane, osim pogotka gosti su stvorili još dvije izgledne prilike koje je uspio zaustaviti Alaim. U drugom dijelu Musemić izmjenama uspijeva u odreðenoj mjeri promjeniti tijek zbivanja na terenu. Prvu veliku priliku ipak propuštaju gosti. U 63. minuti Rebrov se nije najbolje snašao. Šest minuta kasnije stigla je najbolja prilika za Sarajevo. Nakon dobre akcije Turković je pokušao s ruba kaznenog prostora, Shokovsky se morao dobro namučiti da "izvadi" loptu ispod same grede. Do kraja je Mešić uspio dva puta glavom zaprijetiti Ukrajincima, dok je na drugoj strani vratnicu u 89. minuti pogodio Michael. (Kliker.info)