Dijamanti blistaju : Gol Misimovića dva Džeke (VIDEO)

13 Marta
19:31 2010

Fudbaleri Borussije iz Dortmunda pobijedili su danas u gostima Bochum sa 4:1 u utakmici 26. kola njemačkog prvenstva, dok je aktuelni prvak Wolfsburg bio ubjedljiv protiv Borussije iz Mönchengladbacha sa 4:0.Fudbaleri Wolfsburga do prednosti na gostovanju u Mönchengladbachu došli su golom Zvjezdana Misimovića u 41. minutu, a osam minuta kasnije na 2:0 povisio je  Edin Džeko iz penala.Strijelac trećeg gola za Wolfsburg bio je Christian Gäntner u 58. minutu, a konačan rezultat, svojim drugim golom na meču, postavio je Džeko u 80. minutu.Ekipa iz Dortmunda je protiv Bochuma povela u 18. minutu golom Sebastiana Kela, a prednost gostiju duplirao je Mohamed Zidan.U 53. minutu zaostatak Bochuma smanjio je Luis Holtby, ali je Lucas Barrios sa dva pogotka, u 74. i 77. minutu, "zapečatio" sudbinu domaćih.Ekipa Herthe je, nakon poraza od Nürnberga sa 2:1, sve dalje od opstanka u elitnom njemačkom takmičenju.Domaćin je odlično počeo utakmicu i poveo u 36. minutu golom Trajanosa Gekasa. Preokret Nürnberga započeo je Albert Bunjaku pogotkom u 61. minutu, a pobjedu gostima donio je Angelos Haristeas u posljednjim trenucima utakmice.