Dijamant zasjao i na snijegu : Džeko „zabio“ u pobjedi Manchester Cityja (Video)

04 Februara
20:35 2012

Edin Džeko večeras je bio strijelac u trijumfu Manchester Cityja u posljednjoj današnjoj utakmici 24. kola engleske Premier lige nad Fulhamom, rezultatom 3:0. Naš najbolji fudbaler odigrao je veoma dobro svih 90 minuta, a u strijelce se na asistenciju Aguera upisao u 72. Džeko je dobro otvorio susret, te već u drugom minutu šutirao, no golman Schwarzer je odbranio. Tri minuta kasnije bio je neprecizan, dok je u 38. odbrana gostiju izblokirala njegov šut.

Međutim, lider na tabeli najjačeg nacionalnog šampionata svijeta poveo je golom Aguera, i to iz penala u 10. minutu. Dvadeset minuta kasnije Građani su udvostručili prednost, kada je autogol postigao Bairo. Sa 2:0 na semaforu otišlo se na odmor. I u nastavku dominacija Cityja koja je krunisana pogotkom reprezentativca Bosne i Hercegovine za definitivno slavlje na Etihadu.Trenutni poredak na tabeli nakon nekompletiranog 24. kola: Manchester City 57 bodova, Manchester United 54 (-1 utakmica manje), Tottenham 49 (-1), Chelsea 42 (- 1), Arsenal 40… Stoke našeg drugog internacionalca u Engleskoj, golmana Asmira Begovića je na 12. poziciji sa 30 osvojenih bodova. (Kliker.info-SC)