Dijamant s dva gola približio City naslovu prvaka (Video)

04 Maja
00:24 2014
Fudbaleri Manchester Cityja savladali su kao gosti ekipu Evertona na Goodison Parku rezultatom 3:2, te su tako došli u jako dobru poziciju za osvajanje titule prvaka.

Nakon tri minute igre u nastavku Građani su stigli i do trećeg gola. Nasri je uposlio našeg reprezentativca, kojem nije bilo teško da sa pet metara pogodi mrežu domaćeg tima za prednost od 3:1.Romelu Lukaku je vratio Everton u utakmicu. Efektinm pogotkom u 65. minuti je smanjio rezultat na 3:2, da bi potom Pablo Zabaleta promašio veliku priliku da donese Cityju dva gola prednosti. Njegov šut sjajno je odbranio Tim Howard.Pokušavao je Everton da dođe do gola. Pritisli su izabranike Manuela Pellegrinija, koji su svoje šanse čekali iz kontranapada, no do gola nisu mogli, te je ostalo 3:2 za City. Tim iz Manchestera je tako došao na korak od naslova prvaka, dok je Everton izgubio šanse da uđe u Ligu prvaka. (Kliker.info-SportSport)