Dijamant potopio Žutu podmornicu : Hat-trick Džeke protiv Villarreala (Video)

17 Februara
02:14 2017

Roma je gostujućom pobjedom protiv Villarreala 0:4 u 1/16 finale Evropske lige stekla veliku prednost pred revanš, a hat-trick za Vučicu postigao je fenomenalni Edin Džeko.

Žuta podmornica je od početka imala više od igre i napadala je, ali u 32. minuti Emerson je eurogolom sa 25 metara šokirao domaću publiku. Prethodno je dvije minute ranije i Džeko imao dobru priliku glavom, ali je šutirao ravno u golmana.

I drugi dio je počeo jakom ofanzivom domaćih, šanse su se redale da bi u 66. minuti uslijedio novi hladan tuš. Mohammed Salah je lijepo proigrao Dijamanta, a on se velemajstorski trzajem tijelom oslobodio svog čuvara nakon čega mu nije bilo teško da pogodi za 0:2.

Dijamant je posao završio u posljednjih deset minuta sa još dva gola. Prvo je izbjegao ofsajd zamku u 79. minuti, a onda je jako šutirao i lopta je završila u mreži za 0:3, a u 87. minuti još jednim lijepim golom upotpunio je hat-trick i debakl domaćih. Bio je to osmi gol u Evropskoj ligi za našeg majstora, a ukupno 28. u svim takmičenjima ove sezone.

U duelu bh. reprezentativca Gojka Cimirota i Seada Kolašinca očekivano više usjeha imao je Schalke koji je kao gost slavio u Grčkoj 0:3 golovima Burgstallera, Meyera i Huntelaara, a Kolašinac je sredinom drugog dijela zaradio žuti karton.

Manchester United je hat-trickom Ibrahimovića slavio na Old Traffordu protiv St. Etiennea sa 3:0, dok je izenađenje napravio Anderlecht koji je sa 2:0 savladao Zenit na svom terenu.

Rezultati i strijelci

PAOK – Schalke 0:3 (Burgstaller 27’, Meyer 82’, Huntelaar 89’)
Anderlecht – Zenit 2:0 (Acheampong 5’, 31’)
Manchester United – St-Etienne 3:0 (Ibrahimović 15’, 75’, 88’)
Hapoel Beer-Sheva – Besiktas 1:3 (Barda 44’ / William ag. 42’, Tosun 60’, Hutchinson 94’)
Legia – Ajax 0:0
Villarreal – Roma 0:4 (Emerson 32’, Džeko 66’, 79’, 87’)
Athletic – APOEL 3:2 (Efrem ag. 38’, Aduriz 61’ / Efrem 36’, Gianniotas 89’)