Dijamant igrač utakmice : Aguero pogodio, pola posla obavio Džeko!(Video)

30 Novembra
06:24 2011

Ekipa Manchester Citya u okiru 1/4 finala Carling Kupa  je na Emiratesu sa minimalnih 0:1 savladala Arsenal. Jedini gol na utakmici viđen je u 84. minuti susreta kada je mrežu Topnika pogodio Sergio Kun Aguero, ali treba naglasiti da je pola posla obavio Edin Džeko.Prvi su zaprijetili izabranici Roberta Mancinija. U 10. minuti raspalio je Adam Jonhson, no lopta je protutnjala tik iznad preček. Samo minut kasnije vidjeli smo dobru akciju ispred gola Pantilimuna. Chamberlain je u finišu uposlio Parka, ali je rumunski čuvar mreže na izvanredan način zaustavio loptu.Dobar pokušaj vidjeli smo u 27. minuti susreta.

Chamberlain je tukao sa visoke razdaljine, ali je Pantilimun to odbranio. U suštini, to je bio posljednji ozbiljniji pokušaj u prvom poluvremenu. Poluvremenu u kome obje ekipe nisu imale zadnjeg pasa, kako bi se eventualno ugrozio čuvar mreže.Već na početku drugog poluvremena, Građani su zaprijetili. Šutirao je Džeko, no lopta odlazi pored gola. Arsenal je na pokušaj našeg reprezentativca odgovorio u 50. minuti susreta. Chamberlain je šutirao, ali je odbranio Rumun. Chamberlain je bez sumnje bio najzapaženiji u redovima Arsenea Wengera.Treba istaći  da je za   večerašnje izdanje protiv Arsenala na Emiratesu u okviru 1/4 finala Carlink Kupa, naš fudbalski reprezentativac visoko je nagrađen.Naime, renomirani portal Goal.com Edina je nagradio ocjenom 7,5. cvzatim slijedi  Yaya Toure koji je nagrađen sedmicom. Zbog toga je  prema izboru navijača, Edin Džeko proglašen igračem utakmice. (Kliker.info-Sportin)