Derbi sezone: Velež vodio 2:0, Olimpik izjednačio nakon završnice za infarkt (Video)

24 Marta
18:14 2019

Sve utakmice 19. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine odigrane su u terminu od 15:30, a u velikom derbiju, možda i kompletnog prvenstva, Olimpik i Velež su remizirali rezultatom 2:2.

Prvoplasirane ekipe sastale su se na Otoci u velikom derbiju koji može imati značajan doprinos i kada je tabela na kraju sezone u pitanju.

Kako javlja Sport centar gosti su bolje otvorili meč i već nakon desetak minuta igre Nusmir Fajić je pogodio stativu. Nastavili su Rođeni dominirati, pa su pogodili u 24. minuti preko Behrama koji je iskoristio nespretnu reakciju odbrane domaćih.

Golman Olimpika je pogriješio i u 38. minuti kada mu je Brandao oduzeo loptu, a to je iskoristio Fajić i prelijepim golom doveo Velež do sigurnog vodstva.

U nastavku domaći su bacili sve karte u napad, a do smanjenja rezultata došli su u 63. minuti golom Adnana Osmanovića sa bijele tačke. Iako je bilo prilika, do posljednjih trenutaka se rezultat nije mijenjao. No, u nadoknadi Samir Radovac je pogodio za poravnanje rezultata i remi na kraju za oduševljenje kod domaćih.

Derbi je odigran i u Kaknju gdje je Rudar dočekao visočku Bosnu, a susret je završen rezultatom 1:1.

Goražde je rezultatom 3:0 bilo bolje od Zvijezde, dok je istim rezultatom TOŠK savladao Jedinstvo. Evo i kompletnih rezultata.