Derbi Rossonerima : Inter doživio potop , Milan juri prema naslovu(Video)

03 Aprila
05:26 2011

Odigran je 275. po redu gradski derbi između Milana i Intera. U sklopu 31. kola Serije A slavio je Milan s uvjerljivih 3-0, dvama golovima Alexandrea Pata i jednim Antonija Cassana…Put do 108. pobjede (Inter je upisao 95 pobjeda, op.a.) u popularnom derbiju "della Madonnina" Milan je trasirao već u prvoj minuti susreta. Akciju je započeo Pato dodavanjem za Gennara Gattusa, čije proigravanje za Robinha u sredini kaznenog prostora nije dobro raščišćeno. Situaciju je iskoristio Pato i ničiju loptu pospremio u mrežu istrčalog Julija Cesara već u 42. sekundi susreta. Bio je to Patov 12. ovosezonski prvenstveni gol, a 13. je zabio u 62. minuti nakon akcije koju je pokrenuo Clarence Seedorf. Nizozemski veteran proigrao je na desnom krilu Ignazija Abatea, a njegovo je ubacivanje lijepim naklonom realizirao mladi Brazilac.

Valja reći da je u tim trenucima Milan već igrao s igračem više na travnjaku budući je u 52. minuti isključen Cristian Chivu nakon što je kao posljednji igrač obrane oborio upravo Pata.Posljednji gol na susretu i točku na i na veliku pobjedu "rossonera" stavio je u 90. minuti "džoker" s klupe Antonio Cassano, koji je sigurno realizirao jedanaesterac koji je prethodno sam izborio nakon što ga je u kaznenom prostoru oborio Javier Zanetti. Treba spomenuti i da je Cassano na kraju uspio zaraditi isključenje u nešto više u deset minuta provedenih na travnjaku. Prvi žuti karton zaslužio je zbog skidanja manjice prilikom proslave gola, drugog zbog nepotrebnog prekršaja duboko u sudačkoj nadoknadi.Od početka susreta Milan je bio bolja momčad na susretu, te je iskoristio svoje prilike, a Inter može žaliti posebice za stopostotnom prilikom Samuela Eto'a iz 43. minute. Naime, tada je Kamerunac neometan s neka dva metra udaljenosti uspio promašiti prazna vrata.U svakom slučaju, Milan je pobjedom došao do velikih pet bodova prednosti nad drugoplasiranim Interom sedam kola prije kraja sezone i napravio veliki korak ka osvajanju 18. prvenstvenog naslova i prvog nakon 2004. godine.