Derbi Premiershipa opravdao očekivanja : Liverpool zaustavio Arsenal i pomogao Manchester Cityu (VIDEO)

10 Aprila
00:11 2023
Liverpool je na svom Anfieldu spasio bod u derbiju 30. kola Premiershipa protiv lidera Arsenala, koji je prokockao vodstvo od 0:2. Čak su Redsi na kraju mogli i pobijediti…

Arsenal je puno bolje ušao u utakmicu i poveo je već u osmoj minuti. Bio je to niz teško objašnjivih pogrešaka odbrane Liverpoola i Martinelli spretno gura loptu ispod Alissona za 1:0. Gosti su nastavili napadati, tražili su drugi gol, dok je domaćin odigrao očajnih pola sata.

Gabriel Jesus je imao nekoliko lijepih šansi, a onda je u 28. minuti glavom pogodio nakon velike pogreške Van Dyka, koji je zaspao u svom kaznenom prostoru.

Tek tada se probudio Liverpool. Redsi su imali nekoliko dobrih prilika, a onda je Salah u 42. minuti iz blizine zabio nakon lijepe akcije domaće ekipe.

Liverpool je na početku nastavka nastavio s igrom iz konca prvog poluvremena i dobio je penal u 52. minuti. Rob Holding je napravio nespretan faul i sudac Paul Tierney je pokazao na bijelu tačku, ali Mo Salah je promašio čitav gol.

Liverpool je i dalje nastavio napadati, bio je konkretniji, opasniji, dok je Arsenal više čuvao rezultat i eventualne prilike je tražio iz kontre.

Ipak, Liverpool je došao do zasluženog izjednačenja golom Firmina u 87. minuti. Domaćin je do kraja imao i dvije fantastične šanse za pobjedu, ali Redsi nisu uspjeli uzeti cijeli plijen.