Damir Džumhur u finalu turnira u St. Petersburgu : Odigrao sam jedan od najboljih mečeva (VIDEO)

23 Septembra
15:40 2017

“Ovo je bio sjajan dan za mene, igrao sam od početka do kraja na visokom nivou”, poručio je nakon današnje pobjede u polufinalu ATP turnira u St. Petersburgu bh. teniser Damir Džumhur.

Damir Džumhur je danas slavio u polufinalnom meču ATP turnira u St. Petersburgu protiv Jana-Lennarda iz Njemačke rezultatom 2:0 u setovima.

Sjajni bh. teniser je slavio u polufinalnom meču protiv Jana-Lennarda Struffa koji je trenutno 54. igrač svijeta iz Njemačke rezultatom 2:0 u setovima (6:3, 7:5).

Džumhur je prvi set dobio rezultatom 6:3. Drugi set je bolje otvorio teniser iz Njemačke koji je poveo sa 0:1, ali Džumhur pravi break i brzo dolazi u vodstvo 2:1 u drugom setu.

Džumhur je drugi set dobio rezultatom 7:5.

Nakon meča, Džumhur je dao izjavu za medije.

Ovo je bio sjajan dan za mene, igrao sam od početka do kraja na visokom nivou. Iskoristio sam šanse koje sam imao. Odigrao sam jedan najboljih mečeva u posljednjim mjesecima i drago mi je što sam ušao u drugo ATP finale u karijeri“, rekao je Damir nakon meča dodavši da ga je danas posebno služio return kojim je vraćao jake servise njemačkog tenisera.

Podsjećamo, Damir Džumhur je jučer u četvrtfinalu ATP turnira u St. Petersburgu odmjerio snage sa Britancem Liamom Broadyjem i pobijedio ga rezultatom 2:1, po setovima je bilo 6:3, 2:6 i 6:4 za prvi bh. reket.

Najbolje rangirani bh. teniser prvi set je dobio sa 6:3, da bi Broady izjednačio na 1:1 savladavši ga sa 6:2 u drugom setu.

U četvrtfinalnom dvoboju na koncu je slavio Damir Džumhur sa 6:4 odnosno 2:1 u konačnici.

Bh. teniser će u finalu igrati sa pobjednikom meča Bautista – Fognini.