Copa America : Brazil u finalu nakon 11-eraca

11 Jula
20:01 2007

U prvoj polufinalnoj utakmici Copa Americe, južnoameričkog nogometnog prvenstva koje se održava u Venezueli, Brazil je boljim izvođenjem 11-eraca pobijedio Urugvaj sa 7-6. Nakon 90 minuta bilo je 2-2. U prvom poluvremenu utakmica je oko 15 minuta bila prekinuta zbog kvara jednog od reflektora. Brazil je pred 42.000 gledatelja poveo pogotkom Maicona (14). Izjednačio je Forlan (45+4), no pred kraj poluvremena Julio Baptista (45+9) ponovno dovodi Brazilce u vodstvo. Urugvaj izjednačava u 70. minuti pogotkom Sebastiana Abreua. Do kraja utakmice mreže se više nisu tresle, pa se odmah, bez produžetaka, pristupilo izvođenju 11-eraca. Pobjednik je riješen u sedmoj seriji 11-eraca kada je brazilski vratar Doni obranio udarac Lugana. Prije toga su Brazilci Alex Alfonso i Fernando te Urugvajac Garcia pogodili vratnice, a Forlanov udarac obranio je brazilski vratar. Brazil će se u finalu 42. izdanja Copa Americe sastati s pobjednikom utakmice Meksiko – Argentina koja se igra u Puerto Ordazu u noći sa srijede na četvrtak. Brazil: Doni, Maicon, Alex Rodrigo, Juan, Gilberto, Mineiro, Gilberto Silva, Josue (Fernando 73), Julio Baptista (Diego 73), Vagner Love (Alex Afonso 80), Robinho Uruguay: Fabian Carini, Diego Perez (Walter Gargano 74), Diego Lugano, Andres Scotti, Dario Rodriguez (Ignacio Gonzalez 46), Cristian Rodriguez, Maximiliano Pereira, Pablo Garcia, Jorge Fucile, Diego Forlan, Alvaro Recoba (Sebastian Abreu 46) (Kliker.info-Hina)