Ćiro: Za SP odlučuje meč sa Špancima ovdje u Zenici

16 Oktobra
18:04 2008

Ćiro Blažević je odahnuo. Njegovi lavovi sinoć su savladali Armeniju sa 4:1 i tako ostali u igri za plasman na Svjetsko prvenstvo 2010. godine u Južnoafričkoj Republici. Selektor našeg nacionalnog tima pribojavao se meča sa, objektivno slabijom reprezentacijom od naše, ali se na kraju ispostavilo da je strah bio nepotreban. Već nakon poluvremena imali smo dva gola prednosti.Sad se lakše diše, mada moram priznati da sam se pribojavao sve do posljednjeg sudijskog zvižduka. Čak sam na poluvremenu morao vikati na svoje igrače, napasti ih zbog toga što su postigli samo dva pogotka, a mogli su pet. Čujte, rezultat od 2:0 je najnezgodniji. O tome sam govorio i nakon Estonije. Na sreću, ozbiljno su me shvatili i u nastavku su sa još dva pogotka osigurali ubjedljivu pobjedu. U biti, bilo bi nepravedno da bilo što prigovorim svojim igračima jer pobjediti 4:1 nije mala stvar. I Španci su im zabili samo četiri gola“, kaže Blažević. Ćiro nije mogao skriti emocije kada je čuo da su naši izravni konkrenti za drugo mjesto osvojili smo jedan bod (Estonija – Turska 0:0, Belgija – Španija 1:2). „Sada smo stvarno napravili jedan priključak koji ćemo, budite uvjereni, znati iskoristiti“, tvrdi Ćiro, koji se nije složio da će od martovskog gostovanja u Belgiji biti određena naš sudbina u tekućim kvalifikacijama:„Po mojim procjenama odlučujuća utakmica nam je sa Španijom u zadnjem kolu na našem terenu. Uvjeren sam da će nas ta tri boda kvalificirati u baraž. Treba biti objektivan i priznati da su Španci van konkurencije i ne znam gdje mogu izgubiti osim na našem terenu, ovdje u Zenici.“ (Kliker.info-SportSport)