Ćirin poziv stimulans : Novi gol Harisa Medunjanina (VIDEO)

02 Novembra
05:26 2009

U četiri utakmice devetog kola Primere odigrane danas poslijepodne bilo je samo jedno iznenađenje za koje se pobrinuo jedini Bosanac u najjačoj ligi svijeta.Espanyol i Valladolid su podijelili bodove odigravši 1:1 zahvaljujući našem Harisu Medunjaninu. Prvo poluvrijeme je završilo bez golova, ali je Espanyol imao nekoliko izglednih prilika, a zašto je ostalo 0:0 treba zahvaliti golmanu gostiju Justu Villaru. Ipak, početkom drugog poluvremena i Villar je popustio. Luis Garcia je u 51. minuti doveo Espanyol u vodstvo.A onda se trener Valladolida sjetio da na klupi ima Harisa Medunjanina i u igru ga uvodi u 83. minuti umjesto Borje. Haris svojim drugim golom ove sezone u 93. minuti donosi veliki bod svom timu.Villarreal je konačno odigrao utakmicu u skladu sa svojim imenom. Na El Madrigalu je do vrha napunjena mreža Tenerifa koji su ispraćeni sa pet golova u mreži. Nije dugo trebalo pa da Villarreal povede. U 14. minuti utakmice Joseba Llorente je doveo "Žutu podmornicu" u vodstvo i skinuo veliki teret s leđa svojih suigrača kojima je u nastavku bilo mnogo lakše.

Do kraja prvog dijela utakmice su domaći igrači propustili nekoliko prilika, ali nisu uspjeli povisiti vodstvo. Ipak, već u prvoj minuti drugog dijela Robert Pires je povisio na 2:0. Nakon drugog gola sve je bilo lakše. U 51. minuti Giuseppe Rossi je povisio rezultat, a samo minutu kasnije Llorente drugim golom povisuje na 4:0. Nakon toga igrači Villarreala nisu previše ni napadali ka golu gostiju sve do 88. minute kada je Cani postavio konačnih 5:0. Zaragoza je na svom terenu slavila sa 2:1 protiv Almerije. Zaragoza je prvo poluvrijeme odigrala vrlo dobro. Nakon niza propuštenih prilika La Romareda je eksplodirala u 29. minuti kada je Angel Lafita doveo Zaragozu u vodstvo, a samo šest minuta kasnije Pulido povećava na 2:0. Tri minute je trebalo Almeriji da smanji rezultat na 2:1, a strijelac je bio Ortiz. Tim rezultatom se otišlo na odmor. Ni u drugom poluvremenu nije bilo promjene i Zaragoza je upisala tri boda. Mallorca je nastavila s dobrim igrama i uspješnim rezultatima na svom terenu. Mallorca je s minimalnih 1:0 bila bolja od Racinga. Mallorca je u vodstvo došla u 18. minuti preko Weba i tim se rezultatom odlazi na odmor. Imala je Mallorca nekoliko prilika i u drugom kolu, ali nije bilo promjene rezultata.  (Kliker.info-SportSport)