Cijeli svijet slavi : Leicester je prvak Engleske! (Video)

03 Maja
04:04 2016

leicester33Leicester City je novi prvak Engleske, po prvi put u svojoj historiji dugoj 132 godine!Zahvaljujući večerašnjem remiju Tottenhama na gostovanju kod Chelseaja, Leicester City po prvi put u historiji postao je šampion Engleske.

Lisicama je na večerašnjoj utakmici na Stamford Bridgeu odgovarao svaki rezultat s izuzetkom pobjede Tottenhama. Loše je krenulo i po Plavce i po Leicester, pošto je Tottenaham imao dva gola prednosti.

Do kraja je Chelsea ipak uspio izjednačiti, pa je slavlje u Leicesteru moglo početi. Gosti su u posljednjih deset minuta prvog poluvremena u dva navrata matirali Asmira Begovića i tada se činilo da će neizvjesnost potrajati makar još jedno kolo.

Strijelci za vodstvo bili su odlični Kane i Son Heung-Min. U nastavku Chelsea ipak uspijeva izjednačiti na 2:2. Prvo je smanjio Cahill u 58. minuti, da bi pogodak za konačnih 2:2 u 83. minuti postigao Eden Hazard.