Chelsea remijem protiv Barse obezbjedio prolaz u osminu finala

01 Novembra
06:41 2006

Najzanimljivija i najneizvjesnija utakmica 4. kola Lige prvaka igrana je u Barceloni na Nou Campu gdje je u goste stigao Jose Mourinhov ili bolje rečeno Roman Abramovičev Chelsea. Prije dva tjedna Englezi su slavili na Stanford Bridgeu 1-0 golom Didiera Drogbe, a ovoga puta rezultat je bio 2-2.
Na samom otvaranju utakmice šok za goste. Pogodak za Barcelonu u 3. minuti dao je Deco nakon izgubljene lopte

Chelsea
na sredini terena snažnim prizemnim udarcem pogodio u nebranjeni kut Hilarijeve mreže. Rani pogodak malo je izbacio Mourinhove zvijezde iz takta te je
Barcelona
imala više od igre. Zanimljivo je da Mourinho želi vidjeti u svom klubu Deca kojeg je trenirao u Portu, a za njega je spreman izdvojiti Franka Lamparda koji ove sezone nije na razini prošlogodišnjih partija te ‘nešto’ eura.
U 21. minuti nakon prekrasne akcije Lionela Messija, Ronaldinha i Xavija Španjolac je priprijetio vrataru
Chelsea
, ali rezultat je ostao nepromjenjen. Igra Chelsea je postajala sve grublja i sudac je takvu igru sankcionirao žutim kartonima i učestalim prekršajima koji su raskidali igru obje momčadi.
U samoj završnici prvoga dijela Argentinac Messi poput šila majstorskim driblingom vara svoje čuvare, ali ga čvrsta obrana Engleza prekršajem zaustavlja. Iz slobodnjaka Ronaldinho pogađa živi zid i dokazuje da mu ove sezone ne polazi sve za nogom.
Drugo poluvrijeme počelo je borbom na sredini terena. Nakon pet minuta Frank Lampard sa lijeve strane prizemnom loptom pronalaz i Arjena Robbena koji sa 6 metara puca preko gola. Samo minutu kasnije Makelele nabacuje loptu u šesnaesterac koju sam Lampard ne prihvaća te odlazi u mrtvi kut i nabacuje loptu prema sredini, ali kako se okretao tako je loptu ‘krivo’ zahvatio i pogađa gol.

Chelsea
izjednačava prekrasnim, ali i sretnim pogotkom koji ide na dušu vratara Hilarija.  Šest minuta kasnije dugom točnom loptom Rafa Marquez pronalazi Ronaldinha koji majstorki izbacuje Boulahrouza i sa lijeve strane ubacuje oštru prizemnu loptu u petarac gdje natrčava Eidur Gudjohnsen pogađa za novo vodstvo Španjolaca. Igra se ponovo pretvara u rugby i sudac je prisiljen podjeliti još nekoliko žutih kartona. Igra se pretvara u borbu, a u tome se malo bolje snalaze igrači
Chelsea
, ali nedostajala je završnica. U samom završetku utakmice
Chelsea
baca sve u napad što otvara velik prostor za Messija, Ronaldinha, Deca te brzog Giulyja no nedostajali su pogoci. U sudačkoj nadonaki nakon prekrasne akcije
Chelsea
izjednačava 5 golom u 4 nastupa Drogbe. Loptu je po desnoj strani dugo vodio Mikael Essien te je nabacio na suprotnu stranu gdje se nalazio kapetan John Terry koji glavom spušta loptu do Drogbe koji majstorki prsima spušta loptu i vara Marqueza te zabija gol udarcem ispod noge Hilarija.
U drugoj utakmici skupine A Werder je na gostovanju kod debitanta u Ligi prvaka bugarskog Levskog na nacionalnom stadionu Vasil Levski slavio 3-0. Werder je dominirao cijeli susret što se i očitovalo na rezultatu. Prvi pogodak je pao kada je Hrvat Igor Tomašić vraćao loptu svom vrataru koji je u stilu Ladića i Robinsona promašuje i prima sramotni pogodak. Samo dvije minute kasnije kapetan Baumann nakon Fringsovog udarca iz kuta glavom pogađa za 2-0. Dvije minute kasnije Torsten Frings se probio po desnoj strain i snažnim udarcem probio mladog i neiskusnog vratara Mihajlova te je Werder u samo 4 minute zabio 3 pogotka. Za Werder je Jurica Vranješ igrao cijelu utakmicu, dok je Ivan Klasnić ušao u 74. minuti.  U ranije odigranoj utakmici skupine B Spartak je na svom Lužniki stadionu poražen od Intera rezultatom 1-0.
Pogreška Martina Stranzla lopte se domogao Zlatan Ibrahimović koji se probio po desnoj strani i nabacio do Julia Cruza koji lakoćom zabija za rano vodstvo Intera i svoj treći pogodak u najelitnijem europskom natjecanju. Vratar Kowalewski nije mogao obraniti udarac Brazilca. Cruz je prije dva tjedna zabio dva pogotka Spartaku na San Siru.  U drugom susretu ove skupine Bayern je na svojoj Allianz Areni neriješenim rezultatom bez pogodaka protiv Sportinga osigurao osminu finala.
U skupini C Liverpool je na svom Anfieldu slavio protiv Bordeauxa 3-0 pogocima Luisa Garcije (2) i Gerrarda.  kon početnog ispitivanja snaga Dirk Kuyt i Steven Gerrard kombiniraju i kapetan Engleza nabacuje loptu koja sjeda na volej Luisu Garciji koji sa lijeve strane pogađa suprotni kut mreže vratara Bordeauxa Ramea. Od 67. minute ‘Redsi’ imaju igrača više nakon što je Menegazzo u glavu udario John Arne Risea kojemu je razbijena arkada. Englezi pojačavaju tempo znajući da će tako slomiti Francuze i doći do željena tri boda koja ih vode u osminu finala. U 72. minuti Boudewin Zenden je uposlio kapetana Redsa koji nakon nekoliko promašaja pogađa mrežu i povisuje rezultat na 2-0. Samo četiri minute kasnije nakon velike pogreške obrane Bordeauxa Luis Garcia pogađa za nedostižno vodstvo Engleza.     U drugoj utakmici skupine C PSV je na svom stadionu slavio 2-0 protiv Galatasaraya. Turci su igrali sa igračem manje od 38. minute kada je crvni karton zaradio Stjepan Tomas, a prvi pogodak su primili nakon što je slobodni udarac sa desne strane skrenuo kapetan Phillip Cocu a vratar Faryd Mondragon nakratko odbija loptu do koje dolazi Timmy Simons koji je lakoćom ubacuje u mrežu. Drugi pogodak Nizozemci su zabili 6 minuta prije kraja susreta, a strijelac je bio Arouna Kone koji sa 16 metara izlazi sam pred vratara i lakoćom ga vara i osigurava PSV-u vrlo potrebna tri boda koja ih vode u osminu finala.       U skupini D Šahtjar je na svom Olimpijskom stadionu odigrao neriješeno sa Valencijom 2-2. Valancija iako ima problema sa ozljedama uspjela je otići neporažena sa teškog gostovanja u Ukrajini. Za Šahtjar od prve minute igrao je Darijo Srna, a hrvatski reprezntativni vratar nije bio ni na klupi.
Brazilac Jadson zabio je za vodstvo Ukrajinaca iz slobodnog udarca prekrasnim golom u desni gornji kut vratara Santiaga Canizaresa. David Villa je pucao po vratima Ukrajinaca ali lopta je pogodila Fernanda Morientesa koji je sretno zatresao mrežu Shusta. Deset minuta kasnije Fernandihno je sa 30 metara snažnim udarcem oparao mrežu bivšeg španjolskog reprezentativnog vratara koji se protegao koliko je širok i dug ali nije bilo šanse da zaustavi prekrasan udarac. U drugome poluvremenu Španjolci su se pregrupirali i izjednačili nakon udarca iz kuta. Loptu je David Villa prebacio preko ukrajinske obrane točno na glavu Roberta Ayale koji pogađa gol. U drugoj utakmici skupine D Roma je na svom Olimpicu odigrala neriješeno sa Olympiacosom 1-1. Bivši reprezentativni vratar Tomislav Butina bio je na klupi Olympiacosa.U 19. minuti udarac iz kuta izveo je Rivaldo, a glavom je loptu u nebranjeni dio gola skrenuo Brazilac Julio Cesar i Grci su iznenađujuće poveli. Na izjednačenje se čekalo do 66. minute kada je Francesco Totti majstorski primio Taddeijevu loptu te ju sa 5 metara snažno pospremio u dalji kut vratara Nikopolidisa.