Bundes liga : Wolfsburg došao do prvih bodova, Džeko strijelac

18 Septembra
18:03 2010
Do prve ovosezonske pobjede došao je Wolfsburg pobijedivši na Volkswagen Areni Hannover 2-0. Strijelci su bili Diego i Džeko.Diego je u 55. minuti pogodio makazicama za vodstvo domaćih svojim drugim golom u sezoni, da bi Edin Džeko 12 minuta kasnije iskoristio pogrešku gostujućeg golmana i poslao loptu u praznu mrežu za konačan rezultat i svoj četvrti ovosezonski pogodak, kojim dijeli prvo mjesto liste strijelaca. Diego i Džeko jedini su ovosezonski strijelci ekipe koju vodi Steve McClaren.Nogometaši Bayerna niti peti put u nizu na svom stadionu nisu uspjeli pobijediti sastav Kölna. Kao i prošle sezone, Zvonimir Soldo sa svojim je igračima na Allianz Areni odigrao 0-0.U dvoboju četvrtoga bundesligaškog kola njemački su prvaci napadali i napadali, ali ih je čvrsti obrambeni blok gostiju, na čelu sa sigurnim golmanom Mondragonom, uspješno odbijao do kraja. Thomas Müller u prvoj je minuti sudačke nadoknade glavom promašio lijepu priliku da Bavarcima donese tri boda.Köln je u Münchenu kod Bayerna bez poraza od 2003. godine, kada je Bayern u dvoboju DFB Pokala slavio 8-0.
Četiri su puta otad gosti remizirali, a jednom, u februaru 2009., i pobijedili.Njemački prvaci i evropski doprvaci nakon četiri odigrana kola imaju na kontu tek pet bodova. Tri su utakmice odigrali kod kuće.Vodstvo na prvenstvenoj tabeli preuzeli su nogometaši Mainza, koji su došli do četvrte pobjede sezone (2-0) na gostovanju kod Werdera u Bremenu. Risse i Schörrle donijeli su sva tri boda gostujućim nogometašima.U derbiju kola, barem po pozicijama na tabeli, Kaiserslautern je na svom terenu remizirao s dosad maksimalnim Hoffenheimom 2-2. Hoffenheim je spašavao bod golom Islanđanina Sigurdssona iz slobodnog udarca u 77. minuti. Pri prvom pogotku gostujuće ekipe najveći je posao, pokrenuvši akciju, odradio naš reprezentativac Vedad Ibišević.Bh. reprezentativac Vedad Ibišević odigrao je također cijelu utakmicu, dok je Sejad Salihović igrao do 78. minute.Prvu je pobjedu u sezoni također ostvario Stuttgart deklasiravši na svom stadionu Borussiju iz Mönchegladbacha 7-0. Tri je gola za sastav Christiana Grossa zabio ruski centarfor Pavel Pogrebnjak. I on dijeli prvo mjesto liste strijelaca četiri postignuta gola.

Bundesliga, 4. kolo:

Bayern – Köln 0-0
Kaiserslautern – Hoffenheim 2-2 (Hoffer 46, 75 / Luiz Gustavo 39, Sigurdsson 77)
Wolfsburg – Hannover 2-0 (Diego 55, Džeko 67)
Werder – Mainz 0-2 (Risse 53, Schürrle 61)
Stuttgart – Borussia M. 7-0 (Pogrebnjak 2, 55, 60, Niedermaier 21, Kuzmanović 64, Delpierre 73, Marica 80)