Bundes liga : Vedad Ibišević ponovo strijelac u pobjedi Hoffenheima (Video)

24 Oktobra
16:13 2009

U okviru 10. kola njemačkog fudbalskog prvenstva, Hoffenheim naših Vedada Ibiševića i Sejada Salihovića, pobijedio je Nurnberg s 3:0, a strijelac jednog pogotka bio je bosanskohercegovački reprezentativac Vedad Ibišević.U desetom kolu domaćini nisu prosuli bod(ove). Eintraht iz Frankfurta za kojeg je svih 90 minuta odigrao naš reprezentativac Zlatan Bajramović do 88. minute imao je jedan bod na Allianz Areni, ali je belgijski reprezentativac Daniel van Buyten donio pobjedu minhenskoj momčadi. Poveli su gosti golom Meiera u 60. minuti, da bi deset minuta kasnije Arjen Robben pogodio za poravnanje.

Golom Konana iz 30. minute Hannover je došao do minimalne ali zlata vrijedne pobjede nad Stuttgartom. Ove sezone sve bolji Mainz nije ni danas razočarao svoje navijače koji su se radovali već nakon 24 minute kada je Ivanschitz pogodio za 1:0. Igrač utakmice sigurno je Tim Hoogland koji u drugom poluvremenu postiže dva pogotka za sigurnu pobjedu domaćih (3:0).Hoffenheim je bio ubdjeljiv protiv Nuernberga. Vodstvo domaćim donosi Eichner u 34. minuti, da bi četiri minuta kasnije naš reprezentativni napadač Vedad Ibišević pogodio za 2:0. Do kraja utakmice pogodak postiže i Zuculini koji je prethodno zamijenio Obasija. Ibišević je bio odličan u 84. odigrane minute, kretao se i pokazivao na sve načine da se vraća u staru formu. Ovo je Vedi četvrti prvenstveni pogodak, tako da se na listi strijelaca izjednačio sa Edinom Džekom i Zvjezdanom Misimovićem.Bodove u utakmici bez golova podijelili su Borussia Moenchengladbach i Koeln Zvonimira Solde.