Bundes liga : Pobjeda Wolfsburga, Džeko na čelu liste strijelaca (VIDEO)

11 Aprila
19:37 2010

U posljdnjem susretu 30. kola njemačke Bundeslige Wolfsburg je slavio na gostovanju kod Nuernberga (0:2). Strijelci su bili bh. reprezentativac Edin Džeko te Brazilac Grafite.Wolfsburg je nakon eliminacije iz Evropske lige od Fulhama nastavio sa dobrim igrama u domaćem prvenstvu. Vukovi su na gostovanju kod Nurnberga slavili sa 2:0, te tako još uvijek ostali u utrci za plasmanom u Evropsku ligu naredne sezone, dok su domaći igrači porazom ostali u donjem dijelu tabele, pa je za njih svaka naredna utakmica kvalifikaciona.Prvih desetak minuta bez nekih uzbuđenja na EasyCredit stadionu, a u dvanaestoj minuti Riethera je lopta pogodila u ruku pred golom Wolfsburga, no glavni sudija se nije oglasio. Minut kasnije Misimović korner izvodi dodavanjem do Schafera, koji dobro centrira, a Grafite glavom sa nekih pet metara loptu šalje iznad gola Schafera (golman domaćih).

Najbolju šansu u prvom poluvremenu Nurnberg je propustio u 34. minuti. Kapiten Andreas Wolf je glavom nakon kornera šutirao zamalo pored desne stative Benaglia. U finišu prvog dijela bilježimo još udarac Edina Džeke, koji je bio toliko loš da je završio u autu. Prvih 45 minuta nije donijelo ništa zanimljivo, no u nastavku je bilo dosta zanimljivije.U 50. minuti najbolji strijelac Nurnberga Bunjaku dobro šutira, no otišlo je to metar od gostujućeg gola. Vukovi su poveli u 66. minuti. Svoj devetnaesti prvenstveni pogodak postigao je bh. reprezentativac Edin Džeko. Džeko je loptu primio na 20-ak metara od gola domaćih, sjajno se oslobodio dva igrača u bordo dresovima te sa ruba šesnaesterca snažnim udarcem desnom nogom loptu smjestio iza leđa Schafera.Mogli su domaći izjednačiti petnaestak minuta prije kraja, kada je Chuopo-Moting pobjegao Barzagliju i iz kosa s desne strane šutirao malo iznad gola. Sve dileme riješio je Braziac Grafite u 78. minuti. Japanski reprezentativac Hasebe sjajno je centrirao s desne strane, a Brazilac glavom sa nekih pet metara pogodio. Edin Džeko i Zvjezdan Misimović odigrali su svih 90 minuta u redovima Wolfsburga, a Džeko je današnjim pogotkom izbio na čelo najboljih strijelaca u Njemačkoj.  (Kliker.info-SportSport)