Bundes liga : Edin Džeko strijelac u porazu Wolfsburga (VIDEO)

16 Januara
20:58 2010

Aktualni njemački prvaci, nogometaši Wolfsburga, porazom su otvorili nastavak prvenstva. U 18. kolu Bundeslige, prvom nakon zimske stanke, poraženi su u Stuttgartu s 3-1.Dolazak Christiana Grossa očito je donio značajan napredak u igri Stuttgarta koji pod dirigentskom palicom švicarskog stručnjaka još uvijek ne zna za poraz. Gross je sada na dvije pobjede i jednom remiju u Bundesligi, a trijumfom protiv Wolfsburga Švabe su skočile na 12. mjesto. Robert Hilbert, Pavel Pogrebnjak i Timo Gebhart matirali su Wolfsburgova vratara Andrea Lenza, a jedini je pogodak za prvake u 65. minuti postigao bosansko-hercegovački napadač Edin Džeko preciznim idarcem s 20 metara, nakon dodavanja Brazilca Grafitea. Džeki je to osmi pogodak ove sezone u prvenstvu. Na ljestvici strijelaca je sada došao na treće mjesto koje dijeli s Bayernovim Marijom Gomezom i Schalkeovim Kevinom Kuranyijem. I drugi bosansko-hercegovački reprezentativac u sastavu Wolfsburga, Zvjezdan Misimović, proveo je na travnjaku svih 90 minuta. Wolfsburg je novim porazom potonuo na deveto mjesto. Za pobjedu u Bundesligi ne zna već šest kola.  (Kliker.info-Sportin)