Brazilci Londonu održali lekciju svijetskim prvacima (Video)

11 Februara
07:21 2009

Na londonskom Emirates stadionu nogometaši Brazila su u prijateljskom ogledu pobijedili Italiju, aktualne svjetske prvake s 2:0, pogocima u prvom dijelu.Premda su igrali bez najboljeg igrača (Kake) i najboljeg strijelca u posljednje vrijeme (Luisa Fabiana), nogometaši Brazila su uvjerljivo pobijedili u utakmici gdje se očekivala bolja igra, posebno Lippijevog sastava.Brazil je odigrao vrlo dobro prvo poluvrijeme u kojem su i postigli oba pogotka (Elano i Robinho), te su još nekoliko puta ozbiljno zaprijetili Ginaluigiju Buffonu. Možda bi sve bilo drugačije da nije poništen pogodak Talijana već u 4. minuti zbog zaleđa (strijelac je bio Grosso), no Brazil je ipak ostavio daleko bolji dojam.

Talijani nisu mogli zaustaviti dvojac Manchester Cityja (Elano – Robinho) koji je bio najbolji na terenu tijekom ovih 90 minuta. Nakon akcije koju je začeo Ronaldinho, Elano i Robinho su izveli dupli pas (Elano petom) za prvi pogodak (Elano). U 27. minuti je Robinho bio okružen trojicom igrača na desetak metara, lijevo iskosa od vrata Italije, ali mu to nije bila zapreka postići pogodak.Uz to, još je Ronaldinho dva puta zaprijetio iz slobodnog udarca, kao i Elano sa dvadesetak metara iskosa sjajnim udarcem koji je prošao malo iznad grede.U nastavku je Italija zaigrala bolje, no bilo je primjetno da u veznom redu nikako ne mogu parirati Brazilcima koji su minutama, u preciznom i lucidnom dodavanju, čuvali loptu.I u drugom dijelu je Italija postigla pogodak, ali je opravdano poništen jer je prethodno Luca Toni igrao rukom. Isti igrač je imao najbolju šansu (82. minuta), ali je njegov udarac s dva metra sjajno obranio Julio Cesar.

Prijateljska utakmica:  Italija – Brazil 0:2 (Elano 13, Robinho 27) Italija: Buffon – Zambrotta, Legrottaglie, Cannavaro, Grosso – Pirlo, De Rossi, Montolivo – Di Natale, Gilardino, Pepe

još su igrali: Amelia, De Sanctis, Camoranesi, Perrotta, Aquilani, Toni, Iaquinta, Rossi, Bonera, Gamberini, Dossena, Quagliarella

Brazil: Julio Cesar – Maicon, Lucio, Juan, Marcelo – Gilberto Silva, Felipe Melo – Elano, Ronaldinho, Robinho – Adriano

još su igrali: Doni, Thiago Silva, Luisao, Daniel Alves, Josue, Julio Baptista, Pato    (Kliker.info-Index)