Brazil je ipak prejak: Srbija porazom okončala nastup na Mundijalu u Rusiji (Video)

27 Juna
22:51 2018

Iako su najavljivali da će daleko dogurati na ovogodišnjem Mundijalu u Rusiji, Srbijanci već nakon grupne faze pakuju kofere i vraćaju se kući. Izabranici selektora Mladena Krstajića, koji je večeras izveo izmijenjen sastav u odnosu na prethodne mečeve, u odlučujućem susretu 3. kola grupe E poraženi su od Brazila rezultatom 0:2.

Istina, naše komšije krenule su odlučno od prve minute da probaju pomrsiti račune favorizovanim Brazilcima, ali su Karioke ti koji su prvi zaprijetili.

Neymar je dugo vukao loptu, proigrao Coutinha, ovaj šutirao, ali je pogodio Gabriela Jesusa, koji je bio u ofsajdu.
U 10. minuti Brazilce je zadesio veliki peh. Povrijedio se Marcelo, a njega je zamijenio Luis Felipe. No, povreda jednog od važnijih igrača nije poremetila Brazilce, koji su krenuli još agresivnije po pogodak.
Jesus je promiješao odbranu Srbije i loptu poslao do Neymara, ali je udarac fudbalera PSG-a sjajno odbranio Vladimir Stojković. Uslijedio je period kada se igralo većinom na sredini te, a onda su Brazilci poveli.
Coutinho je poslao dugu loptu, Paulinho je prošao “kroz” trojicu srbijanskih defanzivaca, izašao sam pred Stojkovića i onda ga lobovao.

U nastavku susreta Srbijanci su prvi prijetili. Nemanja Matić je započeo kontru, nastavio je Adem Ljajić, ali kada je pokušao da proigra Dušana Tadića u sjajnoj poziciji, učinio je to loše i od potencijalne velike prilike Srbijanci nisu dobili ništa.

Sjajne prilike Srbijanci su propustili u rasponu od pet minuta. Prvo je Rukavina centrirao, golman Alisson Becker kratko odbio loptu, a Mitrović je glavom sa samo nekoliko metara pogodio Thiaga Silvu. Nekoliko trenutaka poslije golman Brazila ponovo je izašao kao pobjednik iz duela s Mitorvićem.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Thiago Silva u 68. minuti. Neymar je sjajno izveo korner, a defanzivac Brazila bio je najviši u skoku i udvostručio prednost. Do kraja susreta, Srbijanci su jalovo pokušavali doći do počasnog gola, ali su Brazilci previše iskusni da dozvole sebi taj luksuz. Brazil će u osmini finala igrati protiv Meksika.

Grupa E, treće kolo: Srbija – Brazil 0:2 (Paulinho 36’, Thiago Silva 68’)

SRBIJA: Stojković, Rukavina, Veljković, Milenković, Kolarov, Matić, Milinković Savić, Tadić, Ljajić, Kostić, Mitrović.

BRAZIL: Alisson, Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo, Casemiro, Paulihno, Coutinho, Willian, Neymar, Gabriel Jesus.