Brazil – Hrvatska 3:1: Neymar dvostruki strijelac, Kovač razočaran suđenjem (Video)

13 Juna
04:44 2014

Brazil v Croatia: Group A - 2014 FIFA World Cup BrazilHrvatska je izgubila otvarajuću utakmicu Svjetskog prvenstva u Sao Paulu protiv Brazila s 1:3, ali se “Vatreni” u dvoboju s domaćinom prvenstva u susretu kojeg je gledalo najmanje dvije milijarde ljudi nije osramotila.Naprotiv, u većem dijelu utakmice naši su bili ravnopravni Brazilcima, kojima je za pobjedu na ovoj utakmici trebala i pomoć japanskog suca Nishimure, javlja Hina.

Hrvatska je doživjela svoj trenutak slave, vodila je od 11. minute autogolom Marcela, te je u narednih 18 minuta, sve do izjednačenja Neymara, bila na pragu velike senzacije.U drugom dijelu se “ukazao” japanski sudac dosudivši nepostojeći kazneni udarac za domaćine, a pogodak za 3:1 u sudačkoj nadoknadi pao je nakon očitog prekršaja nad Rakitićem ma sredini igrališta.

Selektor hrvatske reprezentacije Niko Kovač nakon utakmice je izrazio svoje razočarenje suđenjem  na otvaranju Mundijala.- Ako je to bio jedanaesterac bolje da se svi ostavimo nogometa. To je sramota, otimačina. Dečki se trude, naporno treniraju, a onda se pojavi sudac i sve pokvari. Razočaran sam – kazao je Kovač.
– Mi pričamo o respektu,ali  ovo nije bio nikakav respekt prema hrvatskoj reprezentaciji. Kada se tako sudi bolje je da ne igramo – dodao je.
Selektor Vatrenih se osvrnuo i na igru svojih izabranika.

– Ostavili smo odličan dojam. Želim čestitati igračima, skidam im kapu, sjajno su se borili – kazao je Kovač.  (Kliker.info-agencije)