1:1 (27.) Zlatan Muslimović
1:2 (39.) Sabri Sariogul
2:2 (45.) Edin Džeko
3:2 (89.) Adnan Čustović

Naši reprezentativci pokazali su karakter kakav krasi velike nogometne selekcije i nakon dva vodstva Turske uspjeli su se vratiti u utakmicu i na kraju slaviti pogotkom Adnana Čustovića.
Pored njega u strijelce su se upisali Muslimović i Džeko koji je pred kraj prvog djela postigao pravi euro-gol.

Tok utakmice

90'+5 Kraj utakmice.
90'+4 Žuti karton za Basturka.
90'+3 Bliži se kraj utakmice i velike pobjede protiv Turske.
89’ Gooooooolllllllllllllllll Nakon ubacivanja iz kornera i greške gostujućeg vratara Adnan Čustović pogađa za veliko vodstvo.

89’ Čustović je bio u dobroj prilici ali je njegov udarac izblokiran.
86’ Norveška protiv Malte vodi s 3:0, dok Grčka drži sigurnih 2:0 protiv Mađarske.
85’ Napadi Turske se nastavljaju. Na terenu je, nakon sudara s Karanom, ostao ležati Elvir Rahimić.
83’ Izmjena u BiH. Izlazi Maletić, a umjesto njega u igru ulati Adnan Čustović.
80’ Umit Karan je škaricama pokušao prevariti Gušu. Na sreću, neuspješno.
78’ Reprezentacija Turske drži konce igre u svojim rukama i konstantno napada, dok su se naši igrači odlučili na igru na kontranapade.
76’ Izmjena u Turskoj. Iz igre izlazi Sabri a ulazi Umit Karan.
69’ Muslimović je uspio prevariti kompletnu obranu gostiju, ali je nedostajala završnica. Nakon njega šutirao je i Mismović a igrači Turske izbacuju loptu s gol linije. Najbolja prilika za BiH u nastavku.
62’ Izmjena u Turskoj. Izlazi Arda a u igru ulazi Yıldıray Baştürk.
62’ Obrana naše reprezentacija izgleda dosta konfuzno ovih prvih petnaestak minuta. Kao najlošiji čini se Musić koji nema više niti snage niti koncentracije za nastavak utakmice.
61’ Umjesto Edina Džeke u igru ulazi Zajko Zeba.
56’ Tuncay odlično šutira glavom, ali Gušo još bolje brani.
54’ Opet kraći prekid zbog bakljade navijača BiH.
50’ Gušo je obrani topovski udarac Tuncaya i tako se donekle iskupio za dosadašnje greške.
47’ Šesti korner za Tursku. Nakon ubacivanja Gušo opet griješi i odlazi u prazno, ali na sreću nikoga od turskih igrača nije bilo da tu loptu pospremi u gol.
46’ Izmjena u reprezentaciji Turske. Umjesto Gokdeniza u igri je Huseyin.
46’ Počelo je drugo poluvrijeme na Koševu. Norveška protiv Malte nakon prvog djela vodi s 1:0. Grčka vodi protiv Mađarske već s 2:0.
45'+3 Kraj prvog poluvremena. Turska je pokazala dosta agresivniju igru u prvom djelu te su bili dominantiji na terenu. S druge strane, naši reprezentativci postigli su dva odlična pogotka, dok su Turci oba postigli nakon grešaka naše obrane.
45'+2 Gooooollllllll. Edin Džeko fenomenalnim pogotkom donosi BiH poravnanje.
45’ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.
39’ Turska ponovno vodi pogotkom Sariogula. Reprezentativci Turske iskoristili su rupu u našoj obrani i sjajnom akcijom došli do vodstva od 2:1.
37’ Počele su i druge dvije utakmice skupine C. Rezultat između Norveške i Malte je još uvijek 0:0, a igra se 30. minuta. Isti rezultat je i na utakmici između Grčke i Mađarske.
33’ Žuti karton za Damjanovića.
27’ Muslimović pogađa za poravnanje. BiH – Turska 1:1. Pogotku je prethodila sjajna akcija Misimovića i Muslimovića, a ovaj drugi pogađa za poravnanje.
25’ Nastavlja se pritisak Turske. Nakon petog kornera, Gušo je ponovno ‘zaplivao’, ali ovaj put smo imali više sreće te je rezultat nepromjenjen.
20’ Prekid utakmice zbog bakljade BHF.
19’ Maletić dobiva žuti karton zbog prigovora.
18’ Dobar prodor i ubačaj Misimovića, ali Džeko nije stigao na ubačenu loptu. Od svega samo prvi korner za BiH.

13’ Nakon ubacivanja iz kornera Hakan Sukun pogađa glavom za vodstvo Turske. BiH – Turska 0:1. Gušo je pokazao nesigurnost pri istrčavanju na loptu te ovaj gol djelom ide na njegovu dušu.
10’ Aurelio je zaradio prvi žuti karton zbog povlačenja Muslimovića.
8’ Dobra prilika za BiH. Džeko se nekako izborio za loptu i došao u poziciju za šut, ali je njegov udarac blokirao Altintop.
5’ Početak utakmice protječe u laganoj inicijativi Turske, koji su nešto bolje otvorili utakmicu, ali do sada bez izglednijih prilika. Moramo priznati da je posjeta na Koševu donekle razočarali, a razlog tome može se tražiti u skupim ulaznicama za utakmicu
1’ Počela je utakmica na Koševu pred oko 20,000 gledatelja. Reprezentacija BiH počela je u sastavu: Gušo, Musić, Bajić, Radeljić, Hrgović, Rahimić, Damjanović, Misimović, Maletić, Muslimović, Džeko.