BOSANSKI HEROJ SENZACIJA LP : Nevjerojatnim obranama drugu utakmicu zaredom izludio Atletico (Video)

01 Novembra
05:45 2017

Atletico – Qarabag  1:1 u četvrtom kolu skupine Lige prvaka. Prvak Azerbajdžana drugi uzastopni susret uzeo je bod protiv velikog favorita i jedne od najboljih europskih momčadi.

Kao i prije dva tjedna, utakmicu je fantastičnim obranama obilježio Ibrahim Šehić.
Bosanski 29-godišnji golman karijeru je počeo u Željezničaru, a preko turskog Mersina prije četiri godine došao u Qarabag, koji od tada dominira azerbejdžanskom ligom.
Šehić pak zadnja dva kola dominira Ligom prvaka kada je riječ o golmanima u najjačem klupskom natjecanju na svijetu.

Na susretu Qarabaga i Atletica u trećem kolu (0:0) odlično je čuvao gol skidajući sve udarce slavnih suparnika i tako donio prvi bod azerbajdžanskom klubu u povijesti LP.
Šehić je u prije dva tjedna u prvom dijelu maestralno branio pokušaje Carrasca i Griezmanna u situacijama jedan na jedan, a u drugom poluvremenu pokupio je sve ubačaje u kazneni prostor. Nije pokleknuo ni u zadnjih 15 minuta kada je njegova momčad ostala s igračem manje.
Večeras protiv istog protivnika u Madridu, Šehić je bio još bolji, iako je primio jedan gol.

Qarabag je senzacionalno poveo Michelovim zgoditkom u 40. minuti. Ali, nakon što je Thomas sjajnim šutem pod prečku neobranjivo zabio Šehiću za 1:1 u 56. minuti, a Qarabagov igrač Pedro Henrique samo tri minute kasnije dobio crveni karton, činilo se da su preokret i očekivana pobjeda Atletica neizbježni.
Ali, Šehić je skidao teške šuteve Griezmanna, Torresa i Corree. Atletico je čak 35 puta pokušao savladati golmana Qarabaga (najviše udaraca na gol u utakmici LP od sezone 2003/04) i to mu je uspjelo samo jednom.
Dvije obrane bosanskog golmana zaslužuju posebno isticanje. U završnici utakmice prvo je atraktivnim letom pod prečku spriječio da tamo završi precizni i snažni Gabijev udarac.
Na samom kraju, u šestoj minuti sudačke nadoknade, Atleticova opća ofenziva nije posustajala. Gaitan je iskosa na lijevoj strani ostao sam i kada je jako, poluvisoko pucao s manje od deset metara, izgledalo je da ni čudesni Šehić ne može ništa. I da je primio ovaj gol, nitko mu ne bi mogao prigovoriti.
Ali, bosanski vratar zaustavlja i ovaj snažan udarac, koji ga je zamalo unio u gol. Tako definitivno i drugi susret zaredom protiv Atletica spašava svoj klub.