Bono junak Lavova Atlasa: Maroko nakon penal-drame eliminisao Španiju sa SP!

06 Decembra
19:01 2022

Maroko i Španija su u osmini finala odigrali jednu od najlošijih i najdosadnijih utakmica na Svjetskom prvenstvu. Odluka o pobjedniku je morala pasti nakon izvođenja jedanaesteraca, a u četvrtfinale se plasirala selekcija Maroka!

U regularnih devedeset minuta nije bilo golova, ništa se nije promijenilo ni u produžecima, pa se moralo pristupiti izvođenju jedanaesteraca.

Tu se bolje snašao Maroko i slavio pobjedu! Tragičar Furije je Pablo Sarabia, koji je u 123. minuti promašio veliku šansu, a potom nije bio siguran ni u penal-seriji. No, vjerovali ili ne, Španci nisu uspjeli da realiziraju niti jedan penal! Dva je odbranio Bono i izrastao u junaka Maroka.

Lavovi Atlasa sada u četvrtfinalu Mundijala čekaju boljeg iz večerašnjeg duela Portugala i Švicarske.

Od početka smo gledali ono što smo i očekivali – Španci su se bjesomučno dodavali, a Marokanci su stali u čvrsti defanzivni blok i čekali priliku za kontranapad.

Dugo smo čekali na prvo uzbuđenje, a dobili smo ga u 21. minuti. Boufal je fantastično probio, potom pokušao uposliti Ziyecha, ali on nije uspio šutirati.

Španci do prve šanse stižu u 26. minuti. Asensio je iskosa s lijeve strane snažno šutirao, ali je pogodio samo vanjski dio mreže. U 33. minuti smo vidjeli prvi šut u okvir gola na meču. S distance je probao Mazraoui, ali Simon je bio na visini zadatka.

Maroko je do vodstva mogao u 42. minuti, kada je imao najbolju šansu u prvom dijelu. Boufal je opet sjajnim driblingom prevario čuvara, ubacio u peterac, odakle Aguerd šutira glavom pored gola.

Furija u okvir gola šutira prvi put tek u 55. minuti. Olmo je probao iz slobodnjaka, ali Bono je to lako zaustavio.

Pravu uspavanku smo gledali u drugom dijelu, a tek je zaprijetio rezervista Morata u 81. minuti. No, šutirao je iz mrtvog ugla i nije bilo moguće da pogodi…

Potom je u 86. minuti Špance mogao kazniti rezervista Cheddira, ali on u sjajnoj poziciji ne odigrava povratni pas za usamljenog Ziyecha i propada velika prilika za Maroko.

Ušlo se u produžetke, a u prvom je Cheddira propustio još dvije velike šanse. Prvo u 93. minuti nije bio precizan, a onda ga u 104. minuti zaustavlja i Simon u situaciji jedan na jedan.

U 115. minuti je opet Cheddira ušao u jednu šansu, ali opet je reagovao očajno i zaustavili su ga stoperi Španije…

U 123. minuti se proslaviti mogao Sarabia, ali o njegovom promašaju s tri metra će se dugo pričati. Raspalio je po lopti, a ona je samo okrznula stativu….

Pristupilo se potom izvođenju penala. Sabiri je prvi bio precizan za vodstvo Maroka, a onda Sarabia pogađa stativu!

Nakon toga je siguran i Ziyech, te Maroko stiže do 2:0! Za Španiju tada penal promašuje i Soler, te je Furija došla u bezizlaznu situaciju.

No, Benounov udarac u trećoj seriji zaustavlja Simon i oživljava nadu Španije. Ipak, Bono tada brani šut Busquetsa, a tačku na meč stavlja Hakimi pogotkom za 3:0.