BiH poražena u Atlanti od Meksika! (Video)

10 Februara
06:51 2011
 Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine, jutros je u Atlanti u prijateljskoj utakmici i posljednoj provjeri pred nastavak kvalifikacija poražena od reprezentacije Meksika rezultatom 2-0.Naš tim je na Georgia Domeu u Atlanti imao veliku podršku od oko 30.000. navijača, međutim, to izabranicima Safeta Sušića nije bilo dovoljno da dođu do pozitivnog rezultata protiv Meksika.Sastav koji je Safet Sušić od prve minute poslao na teren u meču protiv Meksika bio je sljedeći: Hasagić, Lulić, Mujdža, Spahić, Mravac, Bešić, Pjanić, Misimović, Medunjanin, Salihović, Ibišević.Od samog početka, dalo se naslutiti da ćemo gledati veoma ofanzivnu utakmicu, prvi su zaprijetili Meksikanci, Chicarito se nakon jednog prekida u 8. minuti sam našao ispred Kenana Hasagića ali je šutirao pored gola.Samo četiri minute kasnije, mogao je naš tim doći u vodstvo, Emir Spahić je fino uposlio Misimovića koji je u svom stilu izbacio jednog igrača protivničke odbrane te šutirao ali je njegov udarac ukrotio golman Meksika, Corona Rodriguez.
U nastavku je dobru priliku za Meksikance imao Dos Santos ali se ovaj put iskazao Kenan Hasagić. Kako se bližila sredina prvog poluvremena, naša reprezentacija igrala je dosta bolje i polako konce igre preuzimala u svoje noge. U 18. minuti, Vedad Ibišević je zatresao mrežu Meksika, ali se za pola koraka našao u nedozvoljenoj poziciji pa njegov pogodak nije priznat.
Meksikanci su kako se prvi dio susreta bližio kraju, sve više napadali na gol naše reprezentacije ali odbrana predvođena Spahićem pravovremeno je ragovala na sve opasnosti. Treba istaći i da je dosta napada Meksika na sredini zaustavljao večeras solidni Muhamed Bešić koji je 90. minuta odigrao na poziciji zadnjeg veznog i za večerašnju utakmicu može dobiti prolaznu ocjenu. Vedad Ibišević je usamljen u vrhu napada sve više zadavao glavobolje meksičkim stoperima, ipak do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mjenjao, tako da je na semaforu stajalo početnih 0-0.Ako u prvom poluvremenu gledaoci na Georgia Domeu nisu vidjeli niti jedan pogodak, u drugom dijelu trebalo je samo četiri minute da se mreža zatrese.Emir Spahić je u kaznenom prostoru naše reprezentacije rukom zaustavio Chicharita, a glavni sudija ovog meča, možda malo i tendenciozno dosudio jedanaesterac. Napadač Manchester Uniteda, Hernandez Chicarito je izveo jedanaesterac ali je Hasagić procjenio njegov šut i odbranio, ipak lopta je ponovo došla do Chicharita koji je šutirao a lopta se zatim odbila od Pjanića te za nekoliko centimetara prešla gol crtu, pa su Meksikanci došli u vodsstvo od 1-0.
Ipak, primljeni pogodak nije pokolebao naše reprezentativce koji su odmah zaprijetili na drugoj strani, Lulić je uposlio Salihovića koji silovito šutira sa lijeve strane ali je njegov udarac izblokiran.
Nekoliko minuta kasnije, u dobroj prilici se našao Vedad Ibišević kada glavom pogađa stativu meksičkog gola. Gol za našu reprezentaciju visio je u zraku, međutim, odmah nakon Ibiševićevog pokušaja, Meksikanci su na drugoj strani postigli drugi gol večeras.
Primljeni pogodak može ići na dušu Mensuru Mujdži koji je loptu nekoliko metara iznad svog šesnaesterca praktično pustio Pachecu kojem nije bilo teško matirati Kenana Hasagića za 2-0.U nastavku susreta, tempo igre je opao, činilo se kao da je drugi primljeni pogodak, sasjekao naše reprezentativce koji do kraja susreta nisu uspjeli napraviti ništa značajnije kako bi ugrozili gol Meksika.
Pokušavao je Safet Sušić sa izmjenama, pa je tako uveo Subašića umjesto Salihovića, a Ibiševiću se u vrhu napada pridružio Muslimović koji je zamjenio Senada Lulića.Treba istaći dobru priliku Muhameda Subašića koji je u 78. minuti jako šutirao sa preko 20 metara ali je njegov udarac uspio odbraniti golman Meksika, Corona.Do kraja susreta, niti jedan, ni drugi tim nisu imali mnogo prilika za postizanje gola, pa je utakmica okončana pobjedom Meksika od 2-0.Svakako da se osjetio izostanak nekolicine naših reprezentativaca, prvenstveno Edina Džeke sa kojim je napad naše reprezentacije dosta opasniji po protivnika. Ovo je bila posljednja provjera naše reprezentacije pred kvalifikacioni meč sa Rumunijom koji se 26. marta igra u Zenici na Bilinom Polju. (Kliker.info-Sportin)