BiH – Estonija 7:0 Veličanstvena pobjeda Čirinih lavova

10 Septembra
20:42 2008

Nakon minimalnog poraza od Španjolske večeras je naša reprezentacija došla do najveće pobjede u službenim utakmicama svladavši Estoniju s nevjerojatnih 7:0.Sami početak utakmice protekao je u dominaciji naših reprezentativaca. Već u prvoj minuti Džeko dobro ubacuje s desne strane, a Zvjezdan Misimović je za malo bio prekratak. U 12. minuti je udarac probao Džeko, ali je bio neprecizan. Uslijedio je period dobre igre gostiju, koji se imali dobre prilike preko Porje i Rama, ali se rezultat nije mijenjao.U 25. minuti je Mismimović načeo mrežu Estonaca. Lopta se iznenadno odbija u prazan prostor, a Misimović u želji da dođe do u poziciju za šut odguruje Džeku i majstorski pogađa za 1:0. Samo pet minuta kasnije Misimović je ponovno u centru pažnje. Veznjak Wolfsburga majstorski dodaje do Muratovića, kojeg gostujući branič nepropisno zaustavlja u svome šesnaestercu, a glavni sudac Pavel Balaj pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Zvjezdan Misimović. Pred kraj prvog djela još se jednom trese mreža gostiju, ali je ovaj pogodak poništen zbog ofsajda u kojem se našao Džeko.Rezultatom 2:0 odlazi se na pauzu između poluvremena, a u drugom djelu je uslijedila prava rapsodija u plavom. U 52. minuti je Muslimoviću poništen pogodak zbog navodnog ofsajda, a malo zatim napadač PAOK-a iz dobre prilike šutira u direktno u vratara. Zvjezdan Misimović u 56. šutira iz slobodnjaka s lijeve strane, a lopta vara loše postavljenog estonskog vratara i to je 3:0 za našu reprezentaciju.Nije prošlo niti dvije minute, a mreža gostiju se ponovno trese. Ovoga puta strijelac je Muslimović. Salihović u 60. minuti ubacuje iz slobodnjaka, a najviši u skoku je Džeko koji pogađa za 5:0. Nakon uvjerljivog vodstva Blažević je odlučio iz igre izvući prvo ime večerašnje utamkmice Zvjezdana Misimovića, kojeg je zamijenio Miralem Pjanić. Misimović je ovacijama ispraćen sa terena, nešto kasnije je umjesto Muslimovića ušao Ibišević.U 72. minuti smo vidjeli odličnu akciju Salihovića i Džeke, koju je ovaj drugi pretvorio u pogodak za 6:0. Nakon dvije propuštene prilike u strijelce se upisao i Ibričić pogodivši mrežu gostiju u 88. minuti za visokih 7:0.   Kliker.info-Sportin)