Belgija -BiH 3 : 1 : Crveni đavoli srušili san Zmajeva o direktnom plasmanu u Francusku! (Video)

04 Septembra
00:07 2015

belgija113Fudbalska reprezentacija naše zemlje poražena je (3:1) u sedmom kolu kvalifikacija za odlazak na EURO 2016. u Francuskoj protiv selekcije Belgije.S obzirom na ostale rezultate iz naše grupe (pobjeda Velsa, a i Izraela op.a) naša reprezentacija se vrlo vjerovatno oprostila od direktnog plasmana u Francusku, te ostaje šansa da ćemo se kroz baraž ipak naći na Evropskom prvenstvu.

U prvih 15 minuta nije bilo većih uzbuđenja, a onda je uslijedilo vodstvo naše reprezentacije. Mujdža je probio po desnoj strani, ubacio u sredinu, a Džeko je sa 10-ak metara zaista na fantastičan način glavom savladao Courtoisa.Sedam minuta poslije toga Belgija se vratila u igru, a izjednačujući gol za domaćine postigao je Fellaini nakon ubačaja De Bruynea iz kornera.

U 25. minuti susreta Verthongen pokušava iz velike udaljenosti, ali lopta odlazi pored gola našeg golmana Begovića. Šest minuta poslije Verthongen je ubacio sa lijeve strane, a Lukaku sa deset metara šutira glavom pored desne stative Begovićevog gola.Nakon 37. minuta igre Fellaini je primio jednu dubinsku loptu pored Spahića, ali je šutirao pored gola našeg golmana.Pet minuta prije kraja prvog dijela De Bruyne je izveo korner, Lukaku ponovo pokušava glavom, ali lopta odlazi preko gola Begovića.

Belgija do potpunog preokreta stiže u 44. minuti susreta preko Kevina de Bruynea. Novi fudbaler Manchester Citya je šutirao sa preko 25 metara i iznenadio Begovića za vodstvo domaćih rezultatom 2:1.Na prvu šansu u drugom dijelu čekalo se do 58. minute susreta kada je Mujdža ubacio jednu loptu, Lulić spustio glavom Medunjaninu koji sjajno hvata volej, ali Courtois još bolje brani njegov udarac.

Četiri minute poslije Edin Džeko je primio jednu loptu iskosa sa lijeve strane, ušao u sredinu i šutirao, ali je njegov udarac izblokirao Witsel i lopta je otišla u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti po golmana Belgije, Courtoisa. U 68. minuti susreta Lulić se odlično namjesto na svoju desnu nogu i šutirao, ali golman reprezentacije Belgije sigurno hvata pokušaj prvotimca Lazija.

Prvu šansu za domaćina u drugom dijelu smo vidjeli u 72. minuti susreta kada se Lukaku sjajno oslobodio Vranješa i šutirao, ali Begović je odlično odbranio i lopta je otišla u korner nakon kojeg je ponovo šutirao napadač Evertona, ali lopta sada odlazi pored gola.Šest minuta kasnije Hazard je sjajno prošao nekoliko naših igrača, a Vranješ ga je srušio i sudija De Sousa je pokazao na bijelu tačku, a siguran realizator je bio fudbaler Chelseaja za vodstvo od 3:1.

Deset minuta do kraja utakmice Pjanić je pokušao iz slobodnjaka, lopta pogodila Fellainija u živom zidu, te se odbila do Hajrovića koji iz prve šutira, ali je Courtois ponovo nesavladiv.Četiri minute poslije Višća sjajno upošljava Džeku koji šutira, ali Courtois brani da bi u narednom napadu Hazard odlično uposlio Origija, ali Begović još jednom brani. U 86. Vranješ je izgubio jedan duel sa De Bruyneom koji je došao do lopte i šutirao, ali lopta odlazi pored gola Begovića.

Posljednju šansu na utakmici imali su Belgijanci i to u 92. minuti kada je šut Origija izblokirao Vranješ i lopta je otišla u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti po gol Begovića.Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te je Belgija slavila svoju drugu pobjedu u historiji protiv naše najbolje selekcije.

Belgija-BiH 3:1 (2:1) (Fellaini 22’, De Bruyne 44’, Hazard (p) 78’; Džeko 15’)

Stadion: King Baudouin; Gledatelja: 40 000; Sudija: Manuel De Sousa (POR); Žuti kartoni: Kolašinac, Šunjić, Lulić (BiH)

Belgija: Courtois; Alderweireld, Kompany, Vermaelen, Verthongen; Witsel, Fellaini, Nainggolan; Hazard, De Bruyne (od 88. Mertens), Lukaku (od 82. Origi).

BiH: Begović; Mujdža, Spahić (od 56. Šunjić), Vranješ, Kolašinac (od 72. Hajrović); Bešić, Pjanić, Medunjanin (od 80. Ibišević); Lulić, Višća i Džeko.