Barselona i Bajern prvi polufinalisti Lige šampiona (VIDEO)

04 Aprila
04:52 2012

Fudbaleri Barselone i minhenskog Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona pošto su večeras na domaćem terenu, u revanš mečevima četvrtfinala, bili uspješniji od ekipa Milana i Olimpika iz Marseja.Barselona je poslije 0:0 u prvom meču savladala Milan sa 3:1, dok je Bajern i u revanšu nadigrao Olimpik – 2:0, nakon pobjede istim rezultatom prošle nedjelje u Francuskoj.Branilac titule je na "Nou Kampu" odigrao još jedan sjajan meč i zasluženo slavio protiv velikog rivala. Trijumf je obilježio neuhvatljivi Lionel Mesi, koji je postao najmlađi igrač u istoriji Lige šampiona sa 50 i više pogodaka.Mesi je večeras sa dva gola iz penala oborio i rekord po broju pogodaka u jednoj sezoni elitnog klupskog takmičenja.

Postigao ih je ukupno 14 do sada i za dva gola nadmašio dosadašnjeg rekordera Ruda Van Nistelroja, koji je kao napadač Mančester Junajteda u sezoni 2002/03. zatresao mrežu 12 puta.Barselona je bila bolji i sigurniji tim, ali je morala da strepi nakon što je Noćerino izjednačio u prvom poluvremenu. Činilo se tada da bi italijanski velikan mogao i da slavi zbog pogotka u gostima, ali su Mesi, ponovo iz penala, i Inijesta u drugom dijelu susreta odagnali sve sumnje, pa je Barsa zasluženo izborila peto uzastopno polufinale Lige šampiona.Bajern je i na "Alijanc Areni" bio uspješniji od Olimpika i rutinski prošao dalje. Junak pobjede Bavaraca bio je hrvatski napadač Ivica Olić, koji je na sjajan način iskoristio neigranje Marija Gomeza i Arjena Robena i sa dva pogotka u prvom poluvremenu obezbijedio trijumf svom timu.

Rezultati:

Barselona – Milan 3:1 (Mesi 11. penal, 41. penal, Inijesta 53 – Noćerino 32)

Bajern Minhen – Olimpik Marsej 2:0 (Olić 13, 37)

Sutra se sastaju Čelsi – Benfika (prvi meč 1:0) i Real Madrid – APOEL (3:0). (Kliker.info-agencije)