Baraž za SP u Rusiji : Hrvatska jednom nogom u Rusiji, Švicarska ima ozbiljnu prednost

10 Novembra
02:39 2017

Hrvatska je odlično otvorila duel na Maksimiru. U 10. minuti golman Karnezis pravi katastrofalan potez i pravi penal kojeg je u pogodak pretvorio Luka Modrić. Svega šest minuta kasnije Nikola Kalinić je atraktivnim potezom udvostručio prednost Hrvata.

Šanse Grka uvećane su u 30. minuti kada je nakon kornera Sokratis postigao pogodak, a dosta mu je tu pomogao i Dejan Lovren sebi svojstvenom greškom.

No, tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom dijelu, pošto je u 33. minuti Ivan Perišić glavom postigao već treći gol Vatrenih u ovom duelu. Rezultatom 3:1 završeno je prvo poluvrijeme.

U 49. minuti novi gol naših komšija. Andrej Kramarić je iskoristio novu veliku grešku grčke odbrane i postavio konačan rezultat. Iako je ostalo mnogo do kraja, rezultat se nije mijenjao pa Hrvatska ima velike šanse za plasman na Mundijal.

Veliki posao odradila je i Švicarska na gostovanju u Sjevernoj Irskoj gdje je slavila rezultatom 1:0.

Gosti su mnogo bolje otvorili drugi dio, ali nisu mogli do gola na samom startu. Veliku priliku propustio je Xherdan Shaqiri u 46. minuti kada je glavom šutirao neposredno preko prečke gola Iraca.

Veliku priliku imao je i Haris Seferović u 55. minuti, ali je odigrao loš pas u trenutku kada je trebao šutirati, pa šansa Švicaraca odlazi u nepovrat.

Ipak, fudbaler Milana Ricardo Rodriguez je postigao jedini pogodak na ovoj utakmici u 58. minuti sa bijele tačke. Prethodno je Corry Evans bio neoprezan u svom kaznenom prostoru.

U ovom dvomeču još uvijek nije ništa gotovo, ali gosti imaju velike šanse da se plasiraju na Mundijal.