Ballack ostavio Chelsea u utrci za titulu

27 Aprila
12:29 2008

Mihael Ballack i . Andrei Shevcenko U infarktnoj završnici Premiership sraza Chelsea i Manchester Uniteda domaćini su na rezultatu 2-1 uspjeli dva puta izbiti loptu koja je već bila iza Van der Sara i time se bodovno izjednačiti s Manchester Unitedom te ostati u igri za naslov prvaka Engleske.Oba gola za Chelsea djelo su Michaela Ballacka. Prvi je postigao pred sam kraj prvog poluvremena, efektno zabivši s glavom odlično nabačenu loptu. Manchester je izjednačio preko Rooneya koji je iskoristio grešku Carvalha. Presjekao je loptu i furizno krenuo prema Peteru Čechu, nakon čega je efektno poslao loptu u mrežu.Chelsea je ponovno došao u vodstvo i konačni rezultat nakon što je u 84. minuti sudac dosudio jedanaesterac zbog Carricovog igranja rukom. Udarac s 11 metara sigurno je izveo Ballack, poslavši Van der Sara u suprotni kut.Nakon posljednjeg zgoditka, Manchester je imao nekoliko stopostotnih prilika, ali zahvaljujući prisebnim reakcijama Chelseaovih obrambenih igrača, najjača liga na svijetu i dalje je bez sigurnog prvaka ove sezone. (Kliker.info-Nacional)