Ave Lionel : Fantastični Argentinac potopio Arsenal (VIDEO)

06 Aprila
20:01 2010

"Samo da je Messi propustio večerašnji susret", vjerojatno su bile misli Arsenea Wengera u 42. minuti kada je Lionel slavio svoj treći pogodak u nešto više od 20 minuta i odveo svoju momčad u polufinale Lige prvaka.Izostanak najboljeg nogometaša svijeta ove godine vjerojatno bi svjetla pozornice usmjerio na 18. minutu, kada su Walcott i Bendtner iznenadili domaću obranu i uz poteškoće matirali Victora Valdesa za iznenađujuće vodstvo Arsenala 1:0.Međutim, tri minute kasnije je Messi odlučio sam razbuditi suigrače i Nou Campu podariti još jednu veliku predstavu. Najprije je iskoristio poklon Silvestrea i sa 17 metara bombom rasparao gostujuću mrežu, a zatim u 37. minuti pokupio "otpadak" u kaznenom prostoru Topnika i sigurno još jednom nadmudrio Almuniju.Španjolski vratar je bio nemoćan i tri minute prije odmora, kada se Argentinac sjurio od centra i nemoćnog Almuniju prebacio i proslavio svoj sedmi pogodak u ovogodišnjoj Ligi prvaka.

Drugo poluvrijeme bilo je tek odrađivanje posla, što je mogao promijeniti Nicklas Bendtner u 72. minuti, ali njegov udarac glavom završava na lijevoj vratnici Barceloninih vrata. Za još jednu euforiju na Nou Campu pobrinuo se tko drugi nego – Lionel Messi.Nezaustavljiv kao i u skoro svim pokušajima dotad, Messi je došao do šest metara od Almunijinog gola. Prvi udarac je Arsenalov vratar obranio, ali lopta se vratila Messiju, koji ju sprema kroz noge još jednom iza leđa razočaranog Španjolca.Pepe Guardiola rano je mogao početi razmišljati kako nadmudriti Josea Mourinha iako će prema prikazanom puno više razmišljanja imati Portugalac na klupi Intera. Wenger je pokušao nadoknaditi 1:3 uvođenjem Eduarda da Silve tek u 73. minuti, ali ubačen umjesto Rosickog, hrvatski napadač nije imao izglednih prilika.Zato je mogao i sam zapljeskati Argentincu, jer ono što je Messi napravio u uzvratnom susretu četvrtfinala uspjelo je tek Marcu van Bastenu (Milan), Simoneu Inzaghiju (Lazio), Dadi Prši (Monaco), Ruudu van Nistelrooyu (Manchester United), Andriju Ševčenku (Milan) i Ferencu Puškašu (Madrid). Prvi susret polufinala na rasporedu je 20./21. aprila, a uzvrat sedam dana kasnije. (Kliker.info-Sportal)