Australian Open : Serena Williams obranila naslov u Melbourneu

30 Januara
16:07 2010

Serena Williams, prva tenisačica na svijetu, obranila je naslov pobjednice na Australian Openu. U finalu je bila bolja od Belgijanke Justine Henin 6-4, 3-6, 6-2.- Hvala Justine za sjajan turnir i finalni meč. Igrala je odličan tenis, od prvog kola do finala, i zadala mi je jako mnogo muke u ovom meču. Na sreću sam dobila, ali njen povratak je veliki plus za tenis – poručila je pobjednica Serena.Za Serenu je to dvanaesti Grand Slam naslov u karijeri, te peta kruna najbolje u Australiji gdje je dosad slavila još 2003., 2005., 2007. i 2009. godine. Henin je, pak, igrala svoj drugi turnir nakon povratka tenisu poslije 18 mjeseci. Drugi put je došla do finala i zastala. U Brisbaneu je bolja od nje bila sunarodnjakinja Clijsters, a ovdje nakon dva sata i šest minuta igre Serena.Bio je ovo 14. meč u karijeri Serene i Henin, te osma pobjeda Amerikanke.- Bila su ovo predivne dvije sedmice za  mene.

Nije završilo pobjednički, no nisam niti očekivala da ću doći tako daleko. Nisam se uopće nadala da ću ovo jednom reći, ali vidimo se sljedeće godine – rekla je okupljenima na Rod  Laver Areni Justine.Meč je prošao u amplitudama obje tenisačice s razlikom što je Serena ono najbolje zadržala za drugi dio trećeg seta. Od 2-2 u trećem setu Serena je munjevito odjurila do 6-2 pritom odlično servirajući, ali je mnogo toga poklonila i Henin u tom periodu igre s greškama i manjkom energije pri izmjeni udaraca.Serena je, inače, imala set i mogućnost odlaska na 4-2 u drugom setu. No, Henin je spasila svoj servis kod 3-2, a potom dobila, uz odličnu igru, tri gema zaredom za 1-1 u setovima.Solidno je počela Henin i treći set. Uzela je svoj servis i došla do 15-40 na početni udarac Serene. Priliku nije iskoristila, a Serena je nakon toga zaigrala daleko čvršće i došla do nove Grand Slam titule.Statističke brojke su bile uglavnom izjednačene u meču. Henin je imala manje neforsiranih pogrešaka (32-37), kao i više break prilika (16-11). No, Serena je napravila break više (6-5), te ukupno skupila pet poena više u meču (90-85). (Kliker.info-Jutarnji list)