Australian Open: Federer u finalu

26 Januara
04:00 2007

Premda je dio stručnjaka najavljivao izjednačen i napet meč, Federer se poigrao sa svojim suparnikom izborivši pobjedu nakon svega sat i 20 minuta igre. Roddick se držao tek prvi set u kojem je imao vodstvo 4:3, no nakon toga njegova se igra raspala i Amerikanac nije pronalazio riješenja za sjajne poteze švicarskog tenisača. U nastavku meča Federer je dobio 11 uzastopnih gemova i pitanje pobjednika je bilo riješeno. Nakon "bicikla" u drugom setu, Roddick je u trećem setu uspio dohvatiti dva utješna gema. Bila je to 13. pobjeda Federera u dosadašnjih 14 ogleda protiv Roddicka."Bio je to jedan od onih dana kada ti sve polazi od ruke. Malo sam šokiran koliko sam dobro odigrao ovaj meč," kazao je Švicarac. Biti će to sedmo uzastopno finale za Federera na Grand Slam turnirima, a njegova nevjerojatna serija započela je u Wimbledonu 2005. godine. U dosadašnjoj karijeri Federer je osvojio osam Grand Slam naslova, a jedini poraz u finalu doživio je prošle godine u Parizu od Rafaela Nadala. Federer na putu do trećeg finala u Australian Openu nije ispustio niti jedan set, a za treći naslov u Melbourneu (2004, 2006) borit će se protiv pobjednika dvoboja između Čileanca Fernanda Gonzaleza i Nijemca Tommya Haasa.U finalu za žene igrat će Ruskinja Maria Šarapova I Amerikanka Serena Williams.(Hina)