Atina : Izgubljene i teoretske šanse za plasman na EURO 2008,Grčka – BiH 3:2

14 Oktobra
03:57 2007

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u desetom susretu C-grupe kvalifikacija za EP  u Atini poražena od Grčke sa 3:2 (1:0).Golove za Grèku postigli su Charisteas (10.), Gekas (57.) i Liberopoulos (73.), dok su strijelci za BiH bili Hrgović (54.) i Ibišević (90.). Petim porazom u kvalifikacijama reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je i teoretske šanse za plasman na EP, koje se sljedeće godine održava u Austriji i Švicarskoj. S druge strane Grci su ovom pobjedom došli na korak do plasmana. Aktuelni evropski prvaci došli su u vodstvo veæ u 10. minuti preko Charisteasa, koji je udarcem glavom pogodio preèku, a odbijenu loptu s tri metra poslao u gol. Do kraja poluvremena obje ekipe su imale po jednu priliku, ali se rezultat nije promijenio.U 54. minuti Hrgović je iz slobodnog udarca sa 20 metara pogodio mrežu grčke reprezentacije i tako reprezentaciji BiH donio poravnanje. No, minutu nakon postignutog pogotka zbog oštrog prekršaja je dobio crveni karton, pa je reprezentacija BiH posljednjih 35 minuta igrala s igračem manje. Grcima je bila potrebna samo jedna minuta da brojčanu nadmoć krunišu pogotkom. Gekas je iskoristio neuispjelu ofsajd zamku reprezentativaca BiH i sa sedam metara matirao Gušu za novo vodstvo Grčke. Petnaest minuta kasnije Liberopoulos je postigao treæi pogodak za Grčku i tako svojoj reprezentaciji osigurao nova tri boda. U sudijskoj nadoknadi vremena Ibiševiæ je izašao sam pred Nikopolidisa i sa desetak metara poslao loptu u gol za konačnih 3:2. U narednoj utakmici reprezentacija BiH u srijedu u Sarajevu dočekuje Norvešku, dok Grčka ide u goste Turskoj. (Kliker.info-Fena)