4. pretkolo Eurolige : Sarajevo se dostojanstveno oprostilo od Evrope

27 Augusta
20:05 2009

Fudbaleri Sarajeva poraženi su rezultatom 2:1 u revanš susretu sa rumunskim Clujem u okviru 4. pretkola Evropske ige.Sarajevo je sjajno otvorilo utakmicu.Igrom kratkih pasova fudbaleri tima sa Koševa su diktirali tempo utakmice, ne dopuštajući domaćim igračima da razviju svoju igru. Međutim, do gola portugalskog golmana Nuna Clara nije se moglo. Svi su se napadi uglavnom završavali na 20tak metara od gola Cluja, a iz tog perioda igre vrijedi izdvojiti udarce Beloševića i Ihtijarevića. U 16. minuti Sarajevo je moglo poesti, ali na centaršut Ihtijarevića iz kornera Dudo zamalo kasni. Nakon toga, igrači Cluja su polako vražali terensku inicijativu na svoju stranu, a većina napada domaće ekipe išla je preko lijeve strane, odnosno Sebastiana Dubarbiera. Rumuni su poveli pet minuta prije odlaska na odmor. Najbolji strijelac domaćih Kone uspio je proći pored dvojice odbrambenih igrača Sarajeva i vrhom kopačke poslati loptu iza leđa golmana Muhameda Alaima, pa se na poluvrijeme otišlo sa minimalnom prednošću domaće ekipe.

U drugom poluvremenu mnogo više uzbuđenja. Možda i ključni trenutak utakmice desio se u 64. minuti. Damir Hadžić dobro je probio po desnoj strani i šutirao, ali Claro brani. Međutim, lopta se ponovo odbila do Hadžića koji potpuno neometan, sa metar i pol udaljenosti od gola, pogađa stativu!Kazna je uslijedila vrlo brzo, tačnije pet minuta kasnije. Muresan je snažno šutirao, a lopta se od igrača Sarajeva odbila u korner, kojeg je izveo Dubarbier, a Muresan visoko skače i pogađa dalji ugao Alaimovog  gola.Tračak nade za Sarajevo donio je rezervista Alen Avdić deset minuta prije kraja utakmice. Nakon slobodnog udarca za bordo tim, Avdić je stigao do lopte prije Nuna Clara i pogodio za konačnih 1:2.Do kraja susreta fizički daleko lošije spremni fudbaleri Sarajeva nisu uspjeli stići do toliko željenog gola, te se Cluj plasirao u grupnu fazu Eurolige.

Cluj – Sarajevo 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 – Kone (40), 2:0 – Muresan (69), 2:1 – Avdić (80)

CLUJ: Nuno Claro, Tony, Panin, Mureşan, Dubarbier (od 90. Bus), Peralta (od 88. Traore), Koné, Juan Culio, Cadú, Dani, Aparecido (od 61. Mara) (od 71. Avdić)
SARAJEVO: Alaim, Dudo, Torlak, Ihtijarević (od 81. Pliska), Muminović, Džakmić, Jahović (od 71. Avdić), Maksumić, Rizvanović, Belošević (od 55. Škoro), Hadžić.    (Kliker.info-SportSport)